Deze site gebruikt cookies voor het bewaren van logingegevens en voorkeuren. Geen persoonljke data wordt hierin bewaard.
Door de site te gebruiken accepteer je het gebruik van deze cookies. Deze melding verbergen
stripinfo.be wordt gratis aangeboden, maar de site in de lucht houden kost wel geld. We hebben de advertenties uitgeschakeld, maar misschien wil je overwegen de site te steunen met een gift?. Meer info?
7.75/10
#3001
13 stemmen
Enkel strips met minimaal 10 stemmen krijgen een rangschikking
Oktober 1745. Bij gebrek aan geld, versterking, wapens en munitie zit het Schotse rebellenleger vast in Edingburg. In de tussentijd roept Engeland troepen van het continent terug en zijn er al contingenten naar de grens gestuurd. De Engelse koning George wil een tweedeling van zijn land voorkomen. De verenigde Schotse leiders beseffen het gevaar dat hen bedreigt, maar hebben te kampen met onderlinge strijd en jaloezie. Voor Eillen, die is opgesloten door een oom die haar wil dwingen te trouwen, zit er niets anders op dan te vluchten. Maryse Ruellan situeert haar scenario's in een ongerept en opstandig Schotland en de verhalen worden door Ersel met zwier tot leven gewekt. Het eerste album van deze reeks ontving in oktober '99 de Grote Prijs van de stad Durbuy.